Eclipse DemoCamp Poznań!

DemoCamps są okazją do zaprezentowania wszystkich fajnych, nowych i ciekawych technologii rozwijanych przez społeczność Eclipse. Są one również okazją, aby spotkać entuzjastów Eclipse.

PSI Polska oraz IBM Polska po raz kolejny połączyły siły, aby zorganizować to wyjątkowe wydarzenie.


Czas i miejsce

Gdzie?

Politechnika Poznańska, Centrum Wykładowe, L122 BT

Kiedy?

09.06.2016r. 18:00


Rozkład jazdy

18:00-18:15

Otwarcie PSI Polska, IBM Polska i Politechnika Poznańska

18:15-18:40

Od zera do committera, czyli moja przygoda z formatowaniem kodu w Eclipse Mateusz Matela [pdf]

Czy wiecie, że formatter kodu w Eclipse został napisany przez Waszego kolegę z Poznania? W tej prezentacji opowiem o tym, dlaczego zdecydowałem się przepisać ten moduł od nowa i jak wyglądało wdrożenie tego pomysłu w życie. Będzie kilka ciekawostek na temat budowy i działania nowego formattera i planach na przyszłość, oraz o współpracy z committerami JDT.

18:40-19:05

Gruby klient - czy to na pewno przeszłość? Michał Bocian [pdf]

Trendy w produkcji oprogramowania są dziś tak oczywiste jak nigdy wcześniej: nowoczesny software to taki, który działa w przeglądarce. Ale czy to zawsze jest prawda? W trakcie wykładu opowiem o wyzwaniach, które stoją przez technologiami webowymi oraz opowiem o wymaganiach niektórych gałęzi oprogramowania, które blokują możliwość użycia przeglądarki internetowej jako medium dostarczającego treść.

19:05-19:30

Co nowego w Eclipse Neon? Szymon Ptaszkiewicz [pdf]

Eclipse Neon to nazwa tegorocznej wersji najpopularniejszego środowiska programistycznego na świecie. W trakcie prezentacji dowiemy co nowego wydarzyło się w ciągu ostatniego roku i poznamy powody, dla których warto ściągnąć i wypróbować Eclipse Neon.

19:30-19:55

Large-Scale Data Processing Using Apache Spark Jacek Laskowski

Apache Spark is a fast and general engine for large-scale data processing. You can use it as a compute platform using its API for Scala, Java, Python and R, but also SQL. You can run it on a single computer, but also on thousands of machines. Come and see where and how you can use it in your projects! Expect almost no slides with a dozen of examples.

19:55-20:00

Zakończenie PSI Polska & IBM Polska

20:00-???

Grill & After party w Piwnej Stopie! PSI Polska & IBM Polska


Prelegenci

Jacek Laskowski

Jacek Laskowski is an independent consultant who offers development and training services for Apache Spark (and Scala, sbt with a bit of Hadoop YARN, Apache Kafka, Apache Hive, Apache Mesos, Akka Actors/Stream/HTTP, and Docker). He leads Warsaw Scala Enthusiasts and Warsaw Spark meetups in Warsaw, Poland. Contact Jacek at jacek@japila.pl or follow him on twitter @jaceklaskowski to discuss Spark opportunities, e.g. courses, workshops, or other mentoring or development services.

Michał Bocian

Development Manager w firmie PSI Polska. Zawodowo zajęty przez rozwój systemów klasy MES. Hobbystycznie nauczyciel akademicki na Wydziale Matematyki i Informatyki UAM. Założyciel i trener w szkole programistów Java get2IT.

Mateusz Matela

Z Eclipse związany głównie jako commiter w JDT pracujący nad formatterem kodu, wcześniej twórca narzędzia generującego metodę toString() oraz kontrybutor do projektu Zest. Zawodowo deweloper Java w PCSS, w zespole bibliotek cyfrowych.

Szymon Ptaszkiewicz

Szymon pracuje nad środowiskiem Eclipse SDK od ponad sześciu lat, głównie przy projektach Eclipse Platform i Eclipse JDT. Obecnie mieszka w Poznaniu gdzie w ramach IBM Eclipse Support Center prowadzi zespół inżynierów wsparcia technicznego specjalizujący się we wsparciu technicznym produktów IBM opartych na platformie Eclipse i technologii Jazz. Szymon posiada status Eclipse committer'a i jest liderem projektu Eclipse Platform Resources.


Patronat honorowy

Robert Wrembel

prodziekan Wydziału Informatyki więcej na: www.cs.put.poznan.pl/rwrembel.


Sponsorzy